Çirkin Şeylerden ve Çirkin İşlerden Korunma Duası

 

İçinde yaşadığımız toplum ve çağda bir sürü bozuk, kirli ve gayr-i ahlaki basın ve yayınlarla gençliğin ruhu dejenere edilmektedir. Bazı kötü şeylerden uzaklaşmak için veya kurtulmak için türlü türlü yollara baş vururuz. Hem dünyamızı hem de ahiretimizi çirkinleştirecek şeylerden uzak durmamız için elimizden geldikçe dinimize sarılmalıyız. Bu konuda Hz. Muhammed(SAV) Peygamber Efendimiz bize örnek bir dua öğretmiştir.

Türkçe Okunuşu: “Allâhümme innî es’elüke f ’ilel-hayrâti ve terkel-münkerâti ve hubbel-mesâkîni.”

Türkçe Anlamı: “Allah’ım! Senden hayırlı olan işleri yapmayı, aklın ve dinin çirkin gördüğü şeyleri terk etmeyi ve fakirlerin sevgisini istiyorum.” (Mâlik, Dua, No:508)

Peygamber Efendimiz; hayırlı işleri yapabilmeyi, kötü, dünya veya ahirette zararı olacak, Allah’ın ve akl-ı selimin razı olmadığı işlerden uzak olmayı ve fakirlere karşı duyarlı olabilmeyi istemektedir.

Aradığınız dua bunlardan biri olabilir mi ?

Öfkeli Halde Okunması Gereken Dualar

ÖFKELİ HALDE EDİLECEK DUA Öfkeli olduğumuzda neler yapmalıyız. Kişi öfkeli olduğunda hangi duaları okumalıdır? “Yaşadığımız …

Seyyidü’l İstiğfar Duası Okunuşu ve Türkçe Anlamı

  Allah-ü Teala’dan günah ve hatalarının bağışlanmasını isteme, mağfiret dileme. Seyyidü’l İstiğfar okumanın kişiye maddi ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.